Відділ ФСПС: МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

 

Основні роботи у відділі проводяться в рамках широкої міжнародної кооперації. Ця співпраця базується як на домовленостях між окремими науковцями з іноземними співвиконавцями, так і на основі формально узгоджених наукових міжнародних проектів й договорів.

В.Павленко з колегами продовжує співпрацю з провідними вченими Інституту Астрофізики (Канарські острови), Універстету Гертводшіру (Великобрттанія), започатковану в рамках європейського проекту ROPACS (ropacs.com.ua). Проводяться дослідження з вченими дослідницьких центрів Іспанії (Лабораторії космічних та теоретичних досліджень, Мадрид), Італії (Національний інститут астрофізики, США (Масачусетський університет, та Інститут астрофізики, Гаваї), Велибританії(Кільський університет), Чілі (Європейська південна обсерваторія).

Захожай О.В.приймає участь у співробітництві:

  • R.Launhardt, M.Kuerster, T.Trifonov, Th.Henning та інші (Max Plank Institute for Astronomy, Хайдельберг, Німеччина) за тематикою пошуку планет методом радіальних швидкостей навколо молодих зір.
  • M.R. Zapatero-Osorio (Centro de Astrobiologia), V. Bejar (Instituto de Astrofisica de Canarias) та інші за тематикою дослідження розподілу енергії в спектрах коричневих карликів.
  • A.Miroshnickenko (GreensboroUniversity, USA) та інші - спільне дослідження розподілу енергії в спектрах В-зір.

Кузнєцова Ю.Г., Крушевська В.М., Андрєєв М.В. В 2012 р. в ГАО НАН України створено робочу групу «Спостереження на малих телескопах екзопланет, тіл Сонячної cистеми та інших об’єктів», в рамках якої проводиться міжнародна програма пошуку екзопланет в системах тісних затемнених подвійних зір "DWARF project–Eclipsingbinaries–preciseclockstodiscoverexoplanets".Cпостережна кампанія з пошуку планет навколо систем затемнюваних подвійних зір охоплює мережу телескопів (діаметр 25 – 200 cm) в північній півкулі (більш ніж 20 обсерваторій).Керівник проекту – TheodorPribulla (Астрономічний інститут Словацької АН,Татранська Ломниця) http://www.astro.sk/~pribulla/. Мета проекту - дослідження періодичності зміщення цих мінімумів на основі високоточного визначення часу мінімумів затемнень.