Укра╖нський  центр  визначення  
параметрiв  обертання  Землi

головна  aстрономiчна  oбсерваторiя   нацiонально╖  академi╖  наук  укра╖ни

Станц╕я лазерно╖ локац╕╖ "Льв╕в"
Астроном╕чно╖ обсерватор╕╖ Льв╕вського нац╕онального ун╕верситету ╕м. ╤вана Франка

програмне забезпечення

Програмне забезпечення для управл╕ння комплексом станц╕╖ склада╓ться з двох блок╕в:

  • управл╕ння телескопом,
  • прийому ╕ обробки даних.

Управл╕ння телескопом ЛЛС-станц╕╖ "Льв╕в" зд╕йсню╓ться у режим╕ реального часу. За управл╕ння роботою телескопом в╕дпов╕да╓ комплекс програм "SLR", розроблений на ЛЛС-станц╕╖ "Рига" (Латв╕я) Астроном╕чно╖ обсерватор╕╖ Латв╕йського ун╕верситету. Робота контролю╓ться персональним комп'ютером з операц╕йною системою MS-DOS 6.22.

Блок прийому ╕ обробки даних об'╓дну╓ три комплекси програм "Comtis", "SatComp", "WinOncore". Комплекс програм "Comtis" забезпечу╓ керування режимами роботи комп'ютеризованого таймера под╕й A911, розроблено в ╤нститут╕ електрон╕ки та обчислювально╖ техн╕ки Латв╕йського ун╕верситету. Комплекс програм "SatComp", розроблений на Астроном╕чн╕й обсерватор╕╖ Латв╕йського ун╕верситету, ╓ необх╕дним для попередньо╖ обробки лазерно-локац╕йних спостережень ШСЗ. Комплекс програм "WinOncore", придбаний разом з GPS-приймачем Motorola, в╕дпов╕да╓ за керування роботою GPS-приймача UTOncore.

Для покращення роботи станц╕╖ та для п╕двищення оперативност╕ проведення спостережень ведуться роботи по створенню нового програмного забезпечення на баз╕ оперативних систем Linux та Real-Time Linux.